Translate

2013. április 14., vasárnap

Hiba

Hát én már nagyon unom hogy el van baszva a szavazás jelző ><

Igen ez tényleg nem a ti hibátok...nem jelzi hogy szavaztok, leteszteltem. Hachi szavazott a szemem láttára és mire haza értem eltűnt a szavazat!!! SZÓVAL ÍGY NINCS SOK ÉRTELME SZAVAZTATNI UGYE?  >< y.y hát akkor ennyi volt a közvélemény kutatás egyenlőre...amit tudok így pillanatnyi ránézések alapján a Maya zene ajánlóra 1 a közösre meg kettő érkezett...szóval a közös nyert. Amint tudom megcsinálom!

manga őrület

Ki olvastam az Annyira király vagy-ot.
Most szenvedek...nem tudom melyik mangát kezdjem el olvasni T_T


De szerintem az árny bíró lesz...

Nos a lényeg nem ezen van hogy a pici Maya mit olvas mostanság...hanem azon hogy elkezdtem egy mangát rajzolni ^^ amint kész van és megjön a bátorságom fel is teszem az oldalra...a címe Lost Angel. A lehető legtöbb J-rocker szerepelni fog benne, és főszerepben egy kísértetiesen rám hasonlító személy lesz és hát úgy esett hogy megesett az a csupáncsak VÉLETLEN dolog hogy a neve is Maya lett ^^"

Várjátok türelmesen...mint a vblogot -.-" xD

DJ Sisen Budapest

DJ Sisen egy nagyon tehetséges Japán DJ-s srác.
2013. Május 25-én ha minden igaz, hazánkba látogat. 
Az esemény a Kék Yukban lesz. Aki szereti Sisent annak
érdemes elmenni erre a fergeteges "koncertre".

infó, forrás:
http://www.soundofjapan.hu/esemenynaptar/#djsisen2013  

Pár zenéje:




2013. április 12., péntek

Hachiko jóvoltából

 Teen Top

EGy két videó Teen Toptól



Imádom a teen Topot. 
^^


ノックチャック - さくららら 

Nah ő is sakurázik ma xD 

Köszi Hachi!!
(ez a csaj olyan mint Te)
 
 

Cseresznyefa virágzás

"Megérkezett a tavasz a tengerentúlra is; virágba borultak a cseresznyefák Washingtonban. Három héttel ezelőtt még hó borította a tájat, így a japán-amerikai barátság jegyében minden évben megrendezésre kerülő Nemzeti Cseresznyefa-virágzás Fesztiválon idén a csupasz fák mellett didereghettek a látogatók.
A Potomac folyó árapály-medencéjének partját és a Jefferson-emlékművet körülölő hatalmas, mintegy 3000 cseresznyefát több mint száz évvel ezelőtt Tokió ajándékozta a városnak, a két nép közti barátság jelképeként. A Cseresznyefa virágzás Fesztivál gyökerei ezért egészen 1912-ig nyúlnak vissza."-írta a Neon az oldalán. Hát igen a Sakura virágzás egy gyönyörű dolog. Sok dal, vers kép és film is készül ilyenkor a rózsaszín és fehér virágoknak köszönhetően. Hiszen olyan gyorsan elmennek az életből, mintha egy ember élete lenne felgyorsított változatban.
Egyik tavasszal találtunk egy kis utcát ami tele van Sakurával ezeket a képeket készítettem


  Szóval imádom a Sakura virágot ^^ olyan szép.

zenék:




Ez a videó is szép. illik az idei tavaszra igencsak.




És egy utolsó videó a bejegyzéshez:
Engem nagyon megérintett a virágzás imádom!! ^^ legyen szép napotok és boldog tavaszotok Otakuk!

2013. április 11., csütörtök

rádöbbenés

Ó te jó ég!!  Még mindig csak tervezem a vblogot. Hogy lehetek ilyen lusta T_T ne haragudjatok...majd valamikor elkészítem xD Nos nem sokára téma hét is lesz a fő téma a magyarok lesz. A napi témákat majd még kitalálom...nos akkor mentem a kórházba, haza jöttem posztolok!!

2013. április 9., kedd

Golden Bomber 2.

Ha emlékeztek még...-bár kétlem, hiszen nagyon az elején volt ^^"- csináltam egy bejegyzést a Golden Bomberről. Itt van a a link ->>> Katt, ha érdekel!
Most úgy gondoltam folytatom a zenékkel, klippekkel.
Nagyon szeretem benne hogy nem csak olyan klippje van amikor egy sovány csajjal van, vagy az tetszik neki hanem, igenis elismerik a kövérebb, teltebb nőket is ^-^ (engem is ezáltal ^^")
Nah szóval pár ilyen:

egy számomra nagyon fel kapott szám klippje is ilyen, a Dance my generation

Nah de azért a vékony lányokat sem kímélik
ilyen például az első számuk amit hallottam tőlük:
Ebben a klippen is egy szép, vékony lányért epedezik Kirishou
A Golden bomber nemcsak a Japán, hanem Kínai és Koreai téren is ontja örültségét. Ez megmutatkozik ezekben a számokban. K-pop vs. C-pop
Egy kis eltorzítás és igazán jó  Koreai énekes "nő" lesz Kiryujin.
nah és a részeges Karate mester feldolgozásával ismét egy jó kis zenen őrült klippel GB módra:
(elsőre úgy hangzik mintha kínai lenne, nem tudom hogy valóban az e...)

Az K-pop eredeti változata
J-Pop
És még pár zene ^^
Szerintem igazán Koreaira sikeredett..kicsit CNBlue beütésű



Nem?





Koncertről zenék:

napi zene-Gackt...Redemption

 Egyszerűen imádom ezt a számot!! Főként a  dallamot. és amikor felkapja a hangját Gackt *-* olyan édes és vicces is. Abban a videóban halottam először ezt mikor Kirishou meglepi egy koncertjén, de ahogy láttam sajnos azt levették :/ de letöltöttem szóval a hangélmény megvan xD  Nah hallgassátok.
Szöveg:

Shizuka ni sora ni kaeru anata no sugata o
what else can I do besides avenge you? 
Namida ga kareru made zutto mitsumete ita
 
Afureru kanashimi wa kese nai kizuato ni 

Wasure wa shinai to chikatta
 
Oreta tsubasa o habatakase  

Subete o keshite mise you  
Itsu no hi ka owari o mukaeru  
Saigo no kane ga nari yamu made
 
you told me live as 

if you were to die tomorrow  
feel as if you were to be reborn now 
breathe as if you were to live forever
 
Furueru yubi de akai namida o nazotta  

I had nothing to lose, nothing truth  
Hakanai omoide ga yami ni ochite yuku
 
Saigo no hohoemi ga ukandewa kieru 


Nukumori dake o nokoshite

 
Yasashii dake no kotoba nara 

Ima no boku wa iyase nai 
Hateshi naku tsuzuku tatakai ni 
Kono mi o subete sasageru dake
 
Itsuka wa kono sora ni daremo ga kaeru kara 

Wakare no kotoba wa ira nai  
make it up
 
Oreta tsubasa o habatakase 

Subete o keshite mise you 
Itsu no hi ka owari o mukaeru 
Saigo no kane ga nari yamu made
 
Yasashii dake no kotoba nara  

Ima no boku wa iyase nai  
Hateshi naku tsuzuku tatakai ni 
 Kono mi o subete sasageru dake

Magyarul:
 
Az alakod, amely nyájasan visszatér a mennyországba
Mi mást tehetnék, amellett, hogy megbosszuljalak?
Én néztem a leghosszabb ideig, miután a könnyeim felszáradtak.

És a bánat kicsordul a sebhelyen, ami nem tud elmúlni,
Esküszöm, hogy soha sem fogom elfelejteni.

Csapkodni fogok a törött szárnyaimmal, és el fogom feledni egy nap, majd meglátod,
Amíg az utolsó harang a befejezett gyászénekeket játssza.

Azt mondtad nekem, hogy úgy élj, mintha holnap meghalnál.
Érezd magad úgy, mintha most születnél újra
Nézz előre, ha örökké akarsz élni

Fényes vörös könnyek nyoma egy remegő kéztől,
Nincs mit vesztenem, mit vesztenem
Áttör a sötét emlékeken.

Az utolsó mosoly lebben, majd eltűnik,
És csak a lelkesedés marad.

A kedves és szelíd szavad már nem tud engem gyógyítani,
Ez a test csak arra volt felszentelve, hogy soha se hagyja abba a harcot.

Mert mindenki visszatér a mennyországba egy napon,
Soha nem kell mondanod, hogy viszlát

Törj ki!

Csapkodni fogok a törött szárnyaimmal, és el fogom feledni egy nap, majd meglátod,
Amíg az utolsó harang a befejezett gyászénekeket játssza.

A kedves és szelíd szavad már nem tud engem gyógyítani,
Ez a test csak arra volt felszentelve, hogy soha se hagyja abba a harcot.

MEGVÁLTÁS...MEGVÁLTÁ

"forrás, fordítás: http://vincentvalentine.uw.hu/dalszoveg.html

hír özön

Úgy gondoltam valami híreket is csempészhetek be az oldalra. Talán így többen olvasnak majd :/
Bár már jöttek vissza jelzések, hogy az oldal jó, érdekes és vicces, és furcsamód olyanok is mondták akik egyáltalán nem rajonganak Japánért. ^^ Szóval örülök...Na vissza térve a hírekre...igyekszek mindig valami frisset megosztani veletek...remélem értékelitek majd.

Az oldallal hírek...csinálok egy k-poppos oldalt is, nem tudom mennyire fog sikerülni, de igyekszem majd. A videó blogot folyamatosan csinálom, amint kész felteszem.
Arigatou a figyelemért, és az olvasásért, Jamatte Mina!

Új Miyavi album

Miyavitól már vagy 3 éve nem érkezett új album. De most idén nyáron június 19-én fog megjelenni. A címe: Miyavi lesz. Elvileg világszerte lehet majd kapni. Illetve világ túrnét is szervez. Nagyon remélem ismét ellátogat hazánkba...harmadszor is. *-*


Alice Nine májusi kislemezek

Május 29.-én adja ki Alice Nine a kislemezét. A neve Shooting Star lesz.


Gazette Koncert

Szerencsére Európa is benne van a koncert körútban, viszont magyarország megint csak nem került bele az érintett országok listájába. De az aki tud, megvalósíthatónak látja, vagy van pénze rá az elmehet más országokba hogy megnézze a fergeteges koncerteket.
Íme a lista:
szeptember 6: Mexikóváros, Mexikó (Jose Cuervo Salon)
szeptember 8: Santiago, Chile (Teatro Caupolican)
szeptember 11: Buenos Aires, Argentína (Teatro Vorterix)
szeptember 14: Sao Paulo, Brazília (A Seringueira)
szeptember 20: Párizs, Franciaország (Le Trianon)
szeptember 22: Toulouse, Franciaország (La Phare)
szeptember 25: Dortmund, Németország (FZW)
szeptember 27: München, Németország (Muffathalle)
szeptember 29: Helsinki, Finnország (The Circus)

szeptemberig van idő, gyűjtögessetek pénzt fanok ^^"



Kamijo szólóban, Versailles Jupiterben

Kamijo a Versailles énekese, úgy döntött hogy elhagyja az együttest, és szólóban kezdi el új életét.
A Versailles nem szűnt meg, csak átalakult Jupiter néven fut. A tagok maradtak csak az énekes lett más. A neve Zin. Április elején jött a hír, és április közepére várhatók a kis lemezek, illetve kisebb fellépések.
Bemutatkozó videó:

Azok se búsuljanak akik Kamijót szerették, hiszen nyáron jön a szóló lemeze ^^


Sok sikert kívánok mindannyijuknak. ^^ 

2013. április 8., hétfő

Harajuku Girl

Harajuku Girl ^^

Imádom! Hogy mi az, azt egy videóval fogom szemléltetni, amúgy a zene nagyon jó!
Nézzétek és hallgassátok.
röff.: a 2. képen lévő fenti copfos csaj haja nagyon bejön, szóval olyanra vágatom majd ^^"
(ha már "u.i" .__.)


nah erről beszéltem
szerintem tök király...sugoi!!
csak a  fufru a másik oldalon lesz...mert megszoktam mán.
 szóval így:


2013. április 7., vasárnap

J-rock képek



xD ez nagyon jó :D El tudom róluk képzelni hogy ilyen hülyék ^^
AMúgy ezt szeretem a Japánokban, hpgy idióták, persze jó értelemben-mint én.
Képesek hülyülni, képesek idiótaságokat csinálni a kamera előtt és ezen jó ízűen nevetni.
Ők pont olyanok mint a normális emberek ^-^
 fordítás:
Kyo: Die, hozzám jösz? Die:Most szórakozol, ugye? O_O
 Imádom az ilyen rajzokat, tök jól meg van csinálva...én is alkottam egy hasonlót, bár ennél rosszabb lett tuti, de elmegy (kép lent)
Nah itt van:
Kritika: Az ábrázolás jó, Kenji és Kirishou feje jól el van találva, illetve igazán vicces hogy Yutaka melltartóban van ábrázolva...de Jun, rossz lett, borzalmas. Szóval Yamazaki Maya, ez egy silány és rossz munka az értékelésem....


Ebbe a képbe bele estem, olyan helyes és jól néz ki. Imádom Mayát!!
kicsit hasonlít a Block B-ből Zicora

 

shinji rarenai

SHINJI RARENAI
 :@
 fel tudnék robbanni T_T
Volt egy mappám tele képekkel Japánokról, 2 éve gyűjtögettem oda  képeket gépen, ééés kitöltődött T_T

....
nem tudok erről mondani többet, szerencsétlen vagyok T_T


Boldog Szülinapot Hachiko!

Ma van a világ legjobb barátjának a szülinapja!!! Hachikonak! *-*
Szóval egyenlőre ezt a kis bejegyzést kapja tőlem, szóval ne haragudjatok, de most külön neki szólok:
Boldog Születés napot Hachi! Már 16 éve vagyok ezen a földön, és tudod hogy értek jók és rosszak az életben, de az egyik legjobb és legcsodálatosabb dolog az az hogy megkaptam a barátságodat. Már eggyel több éve annak hogy egymást kínozzuk és bosszantjuk, de még is valahol egy rejtett zugban tudom hogy fontos vagy nekem. Nem véletlen, tudom, hogy találkoztunk, és hogy barátok lettünk. Lehet hogy nem mondom, vagy nem igazán látszódik rajtam, de nagyon hálás vagyok hogy olyan barátom van mint te. Rengetegszer kapartál fel a padlóról, engedted hogy kisírjam maga, sokszor tűrted idegesítő és fárasztó viselkedésem, amit mások már nem bírnának el. Mikor nem állt mellettem senki, te ott voltál. Nem is ismertelek de kiálltál értem, és én is érted. Hallgattam a beszédedet 1 órán keresztül mobilon, úgy hogy nem is tudtam ki vagy. xD Elviseltem hogy Adam Lambertől beszélsz, amíg én a Tokio Hotelről áradoztam. Képes voltál beszólni álmaid pasijának, csak azért mert engem bántott. És ilyenkor futnak könnynek a szemembe és kívánom azt hogy olyan lehessek mint te. Emlékszel mikor elmondtam...hogy olyanná akarok válni amilyen Te vagy, és te nevetve mondtad, hogy mindig olyan akartál lenni mint én*elmosolyodik*...nem tudom mit láttál bennem, vagy hogy mi kényszerített arra hogy az nap este felhívj...de bármi is volt, hálás vagyok érte...Nem tudom hogy mennyire emlékszel azokra a pillanatokra amikor a sorsunk egybe kovácsolódott. De most felelevenítem őket.

 Szinte emlékszem rád az oviból, egy aranyos kislány voltál cuki felsőben, aki a legapróbb szerepléstől is elvérezte magát x'D





Egyik napon véletlenül elütöttelek biciklivel az oviban...és elkísértelek vért köpni. De ez mögött titkolt szeretet volt xD remélem tudod.
Emlékszel arra a napra mikor elmondtuk egymásnak hogy mennyire utáljuk egymást...
érdekes egy nap volt az...nem tudom hogy mi lett volna velem ha komolyan gondoltam volna legbelül is. Mindig láttalak sírni, az osztályban, a wcben, emlékszel? Olyan akartam lenni mint te, olyan drámaian sírtál...annyira tetszett...de Hachiko, akkor még nem tudtam, még akkor nem sejtettem mennyi fájdalom van beléd zárva, nem tudtam hogy mennyi mindent nem adtál ki magadból, nem értettem a könnyeidet, csak láttam őket. De ha most sírsz, a szívem össze szorul és a legszívesebben átölelnélek. Engem megnyugtat mikor átölelsz....mint egy angyal.

Egyszer a hiszti rohamaid miatt beszóltak neked, nem rémlik? :D Én nem bírtam magammal és vissza szóltam nekik. Egy szüneten át üvöltöttem velük 6-as létemre a 10.-kel, hagy ne merjenek veled így beszélni. Nem tudom mi vezérelt,de nem tűrtem el hogy így beszéljen veled. Azt mondták hogy megvernek...de nem féltem, mert egyszer végre láttam az arcodon egy olyat hogy "törődnek velem", bár köszönet nélkül elmentél és rám sem néztél...de tudtam hogy fogod értékelni amit tettem.

Ki voltál akadva a barátaidra, felhívtál engem és kiöntötted a szívedet nekem, nekem akit nem is ismersz, nekem aki azon a napon először szólt hozzád normálisan...emlékszel még mit mondtam..."üdv a klubban" Nem csaptam rád a telót, nem küldtelek el, nevetgéltünk...Másnap viszont kitúrtatok a "barátoddal" a helyemről...egyedül maradtam. Nagyon fájt...de nem érdekelt...mert ami utána jött, az egy csoda volt...össze barátkoztunk.

Emlékszel arra hogy bioszon együtt ültünk, és együtt írtunk dogát, ugyan annyi pontunk lett és ugyanannyit hibáztunk, pedig nem lestünk. De hogy leüvöltötte a fejünket Ditt néni xD De nem zavart, mert most már vicces az egész. Az osztály két szerencsétlenje voltunk xD a Defektduó xD

Annyi minden történt, annyi jó pillanat, mikor Adam üvöltött a táskádból, mikor a vér nyúl miatt együtt aludtunk, mikor nem tudtad elzárnia zuhanyt, vagy az eséseid. De mindegyiknél én úgy tartottam hogy olyan akarok lenni mint te, a legjobb barátom vagy, nem is akarhatok ennél többet. Egyszerűen köszönöm hogy vagy!!            

Az elmélkedések azon az álmatlan éjszakán, talán egyszer megtörténik. Emlékszel hogy nem rég azt beszéltük hogy el kell válnunk, ha ez tényleg így van és az útjaink szétágaznak, akkor olyan lesz mintha ketté szakadnék. Az éltem egy felét te alkotod, ha baj van hozzád fordulok,a jó hírt először neked mondom el. Hachi, ha egyszer tényleg más utakon járnánk, ne felejts majd néha hátra nézni, én ott fogok állni és integetni neked, biztatni hogy menj tovább és éltetni a fájó, ám boldog emlékekkel amik akkorra már csak a szívünkben élnek. S ha reinkarnáció igaz, akkor Hachiko, egy következő életben újra egymásra találunk, megígérem neked...Sosem hagylak el!


2013. április 4., csütörtök

Napi kiadás

Nos...érzelmeimről már igazán régen dumáltam itt szóval nézzük. Mostanában kezdek rájönni hogy minden túl gyorsan elmegy, alig kezdődött el az év és mindjárt itt a nyár. Egyenesen undorodok a naptáraktól mostanában ugyan is ha ránézek és látom hogy már április van akkor a legszívesebben felpofoznám magam. "Hééé Maya ébredj!!" Annyi dolgom van annyi dolog jár a fejemben és úgy érzem hogy kell tennem irányukba, de mintha vissza húzna egy nyugtatás...hogy "ne, tudod jól, minden rendben van!" Pedig ha tükörbe nézek, vagy ide fel a netre, esetleg az ellenőrzőmbe akkor tudom hogy nincs minden rendben. Változtatnom kell...minden este elhatározom hogy ma teszek a céljaimért...de ahogy felkelek...minden összeomlik, az mi fekve egy tündér álom volt ahol minden lehet, felkelve csak egy rom halmaz, melyben életemet tengetem...de ígéretet tettem magamnak....hogy küzdök amíg élek és akár hányszor padlón vagyok fel kelek és megyek tovább. Így lesz most is...csak nem tudom hogy a belső Maya mikor veszi észre hogy fontosak neki az álmok amiket dédelget, még a legapróbb is...mind egy olyan dolog ami majd oda vezet ahova el kell jutnom...a végső megnyugvásba, hogy úgy éltem ahogy akartam.

Pokeball

Pokéball  köröm

Áradások

Kaposújlakon lakom és a Kapos folyó átfolyik a településen, a minap kimentünk a szüleimmel és a Húgommal megnézni hogy mi az ábra...hogy lehet e már csónakozni a réten. (volt rá példa) xD

Normál esetben lelátni az aljára és tiszta a víz is
 Nem tudom hogy egy tóba miért kell padot építeni... ^^"
 Mink olyanok vagyunk hogy nagyon nagyok és így van saját "vízzuhanás"unk is..igen ám Gazsikám!!



 Ez a tav...szóval nem külön ideömlött víz. xD

 Nah ez viszont nem tav xD


 És az én szüleim...
Watashi no Okasan
Watashi no Otosan
nem pillanat fotó...tényleg így állt míg le nem fényképeztem azt mondván hogy "Víz"

Nah akkor további jó napot...és egy jó tanács: Ne fulladjatok árvízbe!!!