Translate

2012. november 7., szerda

3.nap Reita.

Elérkeztünk a 3. naphoz, ami Reitáról a GazettE basszusgitárosáról fog szólni.


Eredeti neve: Suzuki Akira ^-^ ( a kis motoros xd) 1981. május 27.-én született Kantouban. 171cm és 55 kiló. Dohányzik/zott, állítólag letette pár hónapja a cigit...de erről nem tudok sokat.Kedvenc színe a fekete és a fehér. 

Szereti az arapapagájokat. Vol vagy van is neki egy papagája.

   <-- Ő volna az Keiji a neve *-* Egyszer egyik koncert előtt Reita azt kérte hogy csináljanak neki olyan hajat mint a papagájának van xD Sikerült ^^
Reita hajáról még annyit hogy én az ő haját kedvelem a legjobban, mindegyik bandatagnak más és más haja van és nem mindegyiket szerettem, de Reitának csak olyan haja volt ami tetszett ^^


Reita kiskorában focista a akart lenni. Gyerekkori beceneve Ue-chan volt. Van egy nővére, a családjában van még egy anya és egy nagymama is.

Igen ő itt Reita 10-en éves korában, ez a tabló képe. Hát nem cuki? *-* És ha már ezen a képen látszik az orra...akkor térjünk át e testrészére ><

Ha ránézünk Reitára...a legfeltűnőbb rajta az az orrkendője.  Ez egy megszokott ruhaviselet lenne japánéknál viszont...Reita szinte mindig hordja. Reggel eset, evés ivásközben, fürdés zuhanyzáshoz xD
És hogy miért??? mert nem szereti az orrát. ><És igen van orra, és nem igaz a z a hülyeség amit terjesztenek hogy nincs orra Akirának. >< Bizonyiték rá az a pár kép amit még is csak eltudtak készíteni a kissé furcsa formájú pisze orráról.




 A képen balról jobbra sminknélkül látható Kai, Aoi és Reita.




















Hát szerintem Helyes és édes srác még így is ><


Reitának rettentően hosszú ujjai vannak...egyszer egy turné alatt sajnos eltörte őket ><

Nem hiszem hogy többet tudnék mondani Reitáról. Személyes véleményem az hogy imásom őt Ő a kedvencem a csapatból, rettentő helyes és imádom a haját. ^^
u.i.: így utólag talán Reita hülyeségei amit még megemlíthetnék...Képek:
 

 Hát igen ez óvszer >< Mégpedig Reitáé. Itt tanít minket hogy fontos egy eszköz. xD Azt mondta hogy mindig tart párat a hátsó zsebében #>#

Ez Reita, és rajta Ruki.


Pár videó:Kai és Reita játszanak.
Dr. Reita









Nah okés Akkor ennyit Reiről. Szép álmokat ^^

2012. november 6., kedd

2.nap Ruki.

Ezen a napon a Téma hét 2. napján a GazettE énekeséről Rukiról lesz szó.

Teljes neve: Matsumato takanori.
1982 február 1-én született Kantou-ban.
162 cm, ami alacsonynak számít főleg a többi bandataghoz képest...szóval ő a kis Ruki-chibi
.^^
Dohányzik kedvence a pianissimo.
Tud gördeszkázni és szereti is. Szereti a macskákat és a kutyákat. Családjába Anya Apa és egy Báty tartozik, meg persze Ruki kiskutyái. ^-^





 Ruki gyermek korában sok gondot okozott szüleinek, amit mára már nagyon bán.
Kiskorában tűzoltószeretett volna lenni. Taka-channek hívták.


Eredetileg haja vörösbarna volt. Majd idővel ez változott, saját bevallása szerint már sulis korában is festette a  haját.  Néhány hajtipusa:



Ruki elég perverz tud lenni  a színpadon, kamerák előtt. Leginkább Reitát és Uruhát molesztálja...amit a srácok élveznek is. (nem csodálom ><)







Ruki Megtapizza Reita...:$ 1:05-környékén ^^


És mint mindenki Ruki is bénázik >< itten nézheted.


Rukinak van egy betegsége is. Farkasvakságban "szenved". Nem tudok sokat erről a betegségről csupán annyit, hogy sötétben és szürkületben nem lát, így a srácok kísérgetik le és fel a színpadon >y<
De édesek *-*


Nah...hát Rukiról ennyit. 
Személyes vélemény: Ruki egy nagyon édes és kedves srác, bár van egy ijesztő és sötét oldala amikor be "pervezedik" xD Azzal nem mennék szívesen szembe az utcán xD Nah jó szóval Ruki-sant tisztelem nagyon. Nagyra tartom és szeretem is. ^-^




2012. november 5., hétfő

1.nap The GazettE

2002-ben alakult ez a japán együttes. Eredetileg Ruki, Reita, Uruha, Aoi és Yune alkották az együttest. Majd 2003-ban a dobosuk elhagyta őket és Kai vette át a helyét. Azóta tarják ezt a formát. 14 albumot adtak ki eddig, Európában is voltak, de hazánkat sajnos kikerülték. Viszont Ruki tervez egy újabb Európai turnét, és remélhetőleg Magyarország is érintett lesz a koncertek helyében. -Nevük: The GazettE. Elején még csak Gazette. Ezt többen "gazetténak" mások meg "gazettónak" hívják.

Logója:
Régebbi















Újabb.


















Tagok:

 Ének.Ruki






Basszusgitár.Reita



Gitár:Uruha




 Gitár.Aoi




Dobos.Kai





Ruki Katakanával.
Reita Hiraganával
És a többiek meg Kanjival írják nevüket.





2012. november 4., vasárnap

Téma hét. November 5-11

nah szóval....szinte senki se szavazott -.-"

Mind1 a téma akkor GazettE-hete lesz.


1. nap 5.- GazettE- története
2. nap 6.- Ruki
3. nap 7.- Reita 
4. nap 8.- Uruha
5. nap 9.- Aoi
6. nap 10.- Kai
7. nap 11.- GazettE zene.






Jó szórakozás!! ^^

Őszi szünet vége

Holnap hétfő (_ _")
Vége az őszi szünetnek!!! TvT
Bár én holnap kórházba megyek...de attól még nyúúúú de rövid volt T_T
Nah mind1. Legalább jövő héten téma hét lesz ami pár óra múlva el is dől hogy mi lesz a fő téma....:D Persze ha szavaztatok V-V

2012. november 1., csütörtök

szavazás eredménye

Szavazási téma: Koreai hét: Melyik bejegyzés tetszett?
4-en szavaztak a B.A.P.-re
3-an Shineera és Bigbang & G-dragonra.
2-en a Teen topra és korea bemutatására.
és 1-en meg a SJ-ra és a 7.napra.
ez 6 szavazat alapján (többre is lehetett egyszerre.)

Köszönöm szépen a szavazásokat! És az eddigi látogatást is. Remélem még jöttök máskor is az oldalra ^^

Hide

Volt régen egy együttes az X-Japan. 1982-ben alakult és 1997-ig együtt voltak. Majd a tagok külön váltak és Hide szóló karierbe vágott. Hide halála után pár évvel 2007-ben újra kezdék és emlékkoncerteket adnak.

Hide Japánban született 1964 december 13-án és Tokióban halt meg 1998 május 2-án.
Az együttesben gitározott és néha énekelt, ugyan így magán zenekarában.
Rocket Dive
Ez az egyik szóló száma.
Hide gyönyörű volt....
A haja égett mint a tűz tekintete parázslott és a mosolya sem volt az utolsó.
















Halála szinte kiszámíthatatlanul jött. 1998. május 1-én még koncertezett és még interjút is adott, kicsit lehangoltnak űnt, de nem tűnt súlyos állapotnak. Még is...1998. május 2-án a fürdőszoba ajtajának kilncsére találták felakasztva egy törölközővel.
"Halál! Te ravasz játék mester, Lecsaptál megint, és csak egy ember ismer. Az ki elmondani nem tudja ki is vagy valójában. Csókot leletél halálában."

Hide temetése is megesett halála után, nem volt titkos vagy rejtett. Az jött aki akrt. Halálának híre az embereket megcsapta és tömegesen hultak el rajongók...sajátkezük által.
"Halál! Te ki mindenkit át versz! Elvetted az emberek életét, egy ember lelke által. Elragadtad tőlük a mindenük, és ezáltal életüktől is megfosztottad őket" 



Temetésről videó készült, több mint 70 000-en gyászoltak a helyszínen. A temetésre 1998. május 7-én került sor egy buddhista templomban. 
 
 Yoshiki az X-Japan dobosa és zongoristája beszédet mondott: 

„Lesokkolt, amikor haláláról hallottam. Én valójában nem akartam elhinni, ami történt. Igaz, ő alszik gyönyörű arcával. Sokszor próbáltam felkelteni, de ő még mindig aludt…
Ötünk közt, Hide volt, aki tartotta nyugodságát és mindig kitalált valamit. Noha én voltam a vezető, ő volt a nyugodt ki adta a tanácsokat kezdtem elveszteni önuralmam és érzéseimet. Persze ez az egész feszültséggel járt, ő is kis híján elvesztette személyiségét. De eközben a nehéz időkben, ő mindig felhívott. Tudtunk beszélgetni az X-ről, zenéről, barátokról, életről, rajongókról, szinte mindenről. Ő olyan volt mint a bátyám és néha ugyanúgy az öcsém. Mi együtt ittunk, és néha verekedtünk. De a következő nap, ő oda jött hozzám és mondta: 'Yoshiki, csináltam valamit az éjjel? Bocsánat, de nem emlékszem semmire.' De most már nem mond nekem semmit… Alszik…
Minden rajongónak és barátnak, össze vagytok zavarodva. Nem tudom leírni ezt a szomorúságot szavakkal, de nekünk meg kell értenünk, és el kell fogadnunk ezt a fájdalmas valóságot. Mindenkit kérek, nézzen keresztül békés pihenésén…”

A temetésén a forever love című számuk hangoztt el élőben...
emlék videó temetése
És itt egy videó X-japan egyik emlékkoncertjéről. Érdemes végig nézni. Gyönyörű!
Nézd
A videó végén több J-rocekr is feltűnik, többek közt a Versailles, Jasmine youval. 1:38:11.-percében látható. Vajon tudhatta hogy egy év múlva már Hide-vel lesz? T_T




"Emléked örökre benünk él!"

Jasmine You

Jasmine You a Versailles volt tagja. 2009-ben ment el az élők közül teste, de az életében elért eredményei itt maradtak és csillapítják fájdalmainkat.
Halála után a Versailles egy dalt hoztak létre a tiszteletére: serenade -ot.

Jasmine egy boldog fiú volt, mosolyától az ég kivirult.
Nevető hangja szált fel az égbe, de egy nap angyalok jöttek érte.
Fájó hangon megígérte, - Vissza jövök még ide.
Minden évben egyetlen napon, holtak napján elutazom.
Kezem játékát hallgassátok újra, zengjen bele a Mennyország kapuja. De most még fogjátok meg kezem és érezzétek, mindent amit kaptam nektek köszönhetek.
Fájószívvel, de most búcsúzom, mert érzem, nem tart soká földi létem.- Ajkán kijött az utolsó szó, szeméből kiszállt a földi jó.
Utoljára nézte együttese tagjait, hallotta még talán szavait.
Köszönték neki a boldog éveket, elköszöntek: Jasmine ég veled!  











 "A fényt keresem, a szemedbe nézek mélyen...de mára kialudt mint gyertya a szélben." 
"Okot adtál rá, hogy szeressünk, és arra is hogy ne feledjünk."
"Neked egy pillanat volt halálod perce, de nekünk itt maradt mindörökre."
"Hirtelen jött mint nyári eső... ." 
 

 Idézet tőle halála előtti évben.: "A jövőben szeretném beutazni a világot, és ha ez megtörténik, a legszebb dallamokat szeretném játszani a rajongóinknak." 

Valóra váltanám összes álmod ha tehetném, de most csak sírok csendesen emlékedet ölelvén.


 

Jasmine


Verset írni egy emberről,
Nehéz, mint költeni az életről.
De nehezebb ha olyanról írsz
Kinek élete már nincs.


Csendes élet, boldog nappalok.
Érted életem, meg is halhatok.
Fontos vagy, mint a minden napi levegő,
S szívem egyetlen dobbanása, csak is Ő.

Kinek szíve arany, neve Jasmine
S Ő ,állt egykor a világ élén.
Tudta belsejében, rájött már rég,
Hogy élete elhagyja, nem lesz soká még.

Borzasztó érzéssel élte, utolsó napjait,
Látta maga körül, reménykedő barátait.
Mindegyiknek, egy kis könnycsepp ült szemében,
S bíztak a fiú felépülésében.

Vissza gondolt, utolsó percében
Mindent megtett-e az életében.
Látta maga előtt, a nevető ismerősöket,
Látta lelkében, az őrjöngő közönséget.

Mindenre gondolt, szinte egy másodperc alatt
Bár 30 évig rakta tele az élet élményei falat.
Most még is, előtte úsztak a boldog órák, nappalok
Majd arra gondolt, „Most meghalok?”

Barna haj párnán szét terült,
S arcára nyugalom ült.
Még utoljára nyögött egyet,
„Mindig veletek leszek.”

Halk basszus szólt a csillagos éjszakában,
Farkas vonyított a sötét tájban.
Jasmine most fentről nézi életük
S majd mikor itt az idő, mi is vele leszünk.
















november 1.

Ma van elseje.  Egy új hónap kezdődött mégpedig a november ^^
A mai nap ünnepnap van, Mindenszentek. Ezen a napon gyertyákat gyújtunk és meglátogatjuk halott szeretteinket örök nyugvó helyeiken. :/ Nem éppen a legboldogabb ünnep az emberiség életében....de viszont szép ünnep. Bár szerintem undorító amit csináltak belőle. Ugyan is a Mindenszentekből is mint a karácsonyból, vagy húsvétból is ugyan olyan üzleti ünnepet csináltak. -.-" Gyertyákat....koszsorúkat árulnak minden sarkon, a vérengző üzletemberek vérfarkaskánt tépik ki a gyászoló emberek pénzét. Undorító hogy ilyen ünnepet csinálnak egy olyan szép ünnepből mint a mai.
Nah mindegy. Szeretnék megemlékezni a szeretteimről egy kis verssel.Szeretnék emlékezni papámra, nagybátyámra, dédszüleimre, barátnőmre, nagyszüleim testvéreire.

Minden csupa-csupa hófehér virág,
s mintha mécsesből állna az egész világ,
lobogva világít a sok-sok gyertya,
elment lelkek szeretetének lángja.

Szülő, nagyszülő, gyermek, testvér,
lelkük most hozzánk visszatér,
körülállják mind az emlékező lángot,
itt vannak, látják ők a sok virágot.

Gyertyafüst száll őszülő hajunkba,
akár nagyszüleink keze, simogatva,
lecseppenő viasz mintha könnyük lenne,
összes fájdalmuk, szeretetük belerejtve.

Lelkük a miénkkel ismét összeér,
régi szép emlékeket velünk újraél.


Merengünk fájón, lelkünkből száll sóhaj,
imát mondunk értük alázatos szóval,
emlékezünk, legördülnek könnyeink,
hiányoztok nagyon, elment szeretteink!